
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 230 µA |
| Interface | Analog |
| Output Voltage | 10 V |
| Output Type | Analog Voltage, Digital |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 2 °C |
| Operating Supply Current | 230 µA |
| Quiescent Current | 230 µA |
| Resolution | 6.2 mV/°C |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$4.10102
Ext.Price$4.10102
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.10102 | $4.10102 |
| 10 | $3.62102 | $36.21020 |
| 25 | $3.43098 | $85.77450 |
| 50 | $3.25091 | $162.54550 |
| 100 | $3.08033 | $308.03300 |
| 300 | $3.02023 | $906.06900 |
| 500 | $2.96131 | $1480.65500 |
| 1000 | $2.91010 | $2910.10000 |
